W dniu 09 września 2023r, na najbardziej zielonym polu golfowym na Śląsku, przy idealnej pogodzie, odbył się Charytatywny Turniej Golfa im. Marii Skłodowskiej-Curie na rzecz Onkologii w ramach wydarzenia pod nazwą onkogreenlife! Organizatorem tego wspaniałego wydarzenia była Górnośląska Fundacja Onkologiczna oraz Gliwicki Klub Golfowy i Karolinka Golf Klub. Gracze wystartowali o godzinie 10:30. Od godziny 11:00 zaczęli przybywać zaproszeni gości, na których czekał poczęstunek oraz wiele atrakcji. Między innymi „Akademia golfa”, w której wszyscy chętnie i z nieukrywanym zainteresowaniem wzięli udział.
Po zakończeniu rywalizacji, wspólny obiad, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, wręczenie nagród dodatkowych oraz nagrody niespodzianki „Nagrody specjalnej za Wyjątkowe uderzenie”.
Wszystkim graczom i gościom dziękujemy za udział, nagrodzonym – serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy darczyńcom Firmie WASKO, FUNDACJI RADAN, BANKOWI SPÓŁDZILECZEMU W GLIWICACH, Firmie RAFAŁ DROBCZYK SP. Z O.O., EKON FUNDACJA I fundatorom nagród dodatkowych.
Wspaniała atmosfera, uśmiech na ustach, sportowa rywalizacja towarzyszyła nam do późnych godzin popołudniowych.

Misją Górnośląskiej Fundacji Onkologicznej jest działalność na rzecz Instytutu Onkologii w Gliwicach i jego pacjentów. Poprzez organizację tego wydarzenia chcieliśmy zwiększyć zakres działania Fundacji oraz pozyskać środki finansowe, w szczególności na realizację bardzo ważnego przedsięwzięcia jakim jest stworzenie i wdrożenie systemu orientacji przestrzennej w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Ma on służyć Pacjentom onkologicznym w łatwiejszym odnalezieniu właściwego gabinetu, laboratorium lub miejsca badania i leczenia w Narodowym Instytucie Onkologii. Poprzez prostą mapę, znaki kierunkowe, oznaczenia pomieszczeń, piktogramy i spójny system komunikatów, pragniemy uczynić środowisko szpitala bardziej przyjaznym zarówno dla Pacjentów, jak i dla wszystkich osób im towarzyszących. Turniej onkogreenlife! Przyczynił się do kontynuacji obecnych, a także realizacji kolejnych zadań statutowych, w tym wspierania pacjentów i pracowników Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Głęboko w to wierzymy, że w dobrym zdrowiu, w co najmniej w tym samym składzie spotkamy się za rok przy okazji kolejnego turnieju golfa. Czego Państwu i sobie z całego serca życzymy.
Zainteresowanych zapraszamy na stronę wydarzenia https://onkogreenlife.com/

Teraz najważniejsza informacja tzn. wyniki:
I miejsce brutto kobiet zajęła Beata Fernezy
I miejsce brutto mężczyzn zajął Aleksander Chaba

W klasyfikacji  stableford netto grupa A ( HCP 0-19,2)
I miejsce zajął Fryderyk Matwijczyki
II miejsce zajął Mariusz Szumański
III miejsce zajął Krzysztof Borończyk

W klasyfikacji stableford netto grupa B (HCP 19,3-54)
I miejsce zajął Andrzej Kalus
II miejsce zajął Grzegorz Białasiewicz
III miejsce zajął Adrian Dudek

W konkurencjach dodatkowych:
Longest Drive Kobiet – najlepszą była Danuta Rekowska
Longest Drive Mężczyzn – najlepszy był Łukasz Szumański
Nearest to the Pin – najlepszy był Paweł Szajner